Marmariste satılık daire almak

Gayrimenkul Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kural

Gonenc Emlak Şirketi  Marmariste satılık ev alırken dikkat edilmesi gereken 6 kuralı açıkladı. Gayrimenkul almak istiyorsunuz ancak işlerin nasıl ilerleyeceğini tam olarak bilmiyorsunuz. Emlak alma hayalinizin kötü sonuçlanmaması için aşağıda bilgileri okumanızı tavsiye ediyoruz.

1: Kredi Notunuzu Sorgulayın

Kredi kullanarak ev almayı düşünüyorsanız ilk adımınız bu olmalı. Kötü olan kredi notu çekmek istediğiniz konut kredisi başvurunuzu geri çevirecektir. Eğer kredi notunuz iyi derecede ise banka kredinizi onaylayacaktır.

2: Peşinatı İyi Hesaplayın

Kredi notunuzun iyi çıkması halinde vereceğiniz peşinat çok önemlidir, çünkü bankalar alacağınız evin %80'ini size vermekte. Kalan %20'lik bölüm ise sizin ödemeniz gerekendir. Eğer çekeceğiniz kredinin %20'lik kısmı sizde yok ise kredi onaylanması imkansız diyebiliriz.

3: Zor Günler İçin Hazırmısınız?

Sevinç içinde alacağınız evin düşünü kuruyorsunuz. Ancak, kredi taksitleri ile beraber farklı harcamalarınızda olabilir, özellikle marmaris gibi turizm şehrinde yaşayanlar için masraf biraz daha fazla olmakta. Ekstra harcamalarınız için ek kaynak, ya da az birikiminiz olması şart.

4: Gayrimenkulünüz İçin İzinleri Kontrol Edin

Almayı planladığınız ev için gerekli prosedürleri yerinde araştırın. Tapu ve belediye gibi resmi kurumlarda alacağınız emlak için sorgulama yapın. Eğer bu aşamada tecrübeniz yoksa bizimle iletişim kurabilir sizin yerinize tüm araştırmaları yapar, eviniz için gerekli tüm işlemleri biz yapabiliriz.

5: Hoşunuza Giden Her Ev Size Göre Değil

İlk bakışta hayran olup beğendiğiniz ev belkide sizin için uygun olmayabilir. İçinizde güzel şeyler hissedebilirsiniz, hatta çok beğenebilirsiniz ama doğru evin o ev olduğunu iyi düşünerek, inceleyerek karar verin. Farklı evleri de inceleyin, incelediğiniz evin masrafsız olmasına dikkat edin. Evin boyası, sıvası, elektrik tesisatı, su tesisatı, yer döşemesi, kapı, pencere, dolaplar, dış cephe, dam izolasyonu, sayamadığımız bir çok örnekler bir evin fiyat ve sağlamlık özelliklerini göstermektedir.

6: Evi Sahibi İle Uzun Süre İrtibatta Kalın

Evi kimden aldıysanız o kişiyle olan irtibatınızı asla kesmeyin, ödemeyi yaptıktan sonra bile devam ettirin. Eve geçtiğinizde bir şeyler yolunda gitmiyorsa evi aldığınız kişiden yardım isteyebilir içinden çıkamadığınız konularda yardımını isteyebilirsiniz.

Kaynak:  Marmaris haber ,  Marmaris Emlak Haberleri ,  Marmaris emlak

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !